Kolekce světových encyklopedií

Měsíční archív: Listopad 2012

Dětská encyklopedie

Každý z nás určitě dostal jako dítě po stromeček na Vánoce nebo na narozeniny nějakou krásnou encyklopedii. Encyklopedii bývají opravdu velice oblíbeným darem, zejména pro malé děti, neboť jak říká známé přísloví, co se v mládí naučíš, tak ve stáří jako když najdeš.

Jde zejména o to, že dětská mysl je naprosto otevřená všem novým informacím a pokud si bude takovou encyklopedií listovat v mládí, tak je veliká šance, že si touto zábavnou formou veliké množství informací zapamatuje a později si ně třeba ve škole nebo i v reálném životě vzpomene a bude z těchto vědomostí čerpat.

Velice oblíbené jsou například dětské encyklopedie o zvířatech, což se může později hodit například ve škole v biologii. Encyklopedie Vás sice nenaučí všechny obecné věci, které se později dozvíte ve škole, ale dozvíte se v nich spoustu zajímavostí, kterými pak můžete například právě ve škole oslnit.

Pokud jde o ceny dětských encyklopedií, tak ty se nepohybují v nějakých závratných částkách, většinou pouze kolem několik set. Což na to, že v těchto encyklopediích opravdu veliké množství krásných křídových obrázkl a fotografií, je poměrně dobrá cena.

Vložil Encyklopedie pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Encyklopedie zbraní

Zbraně jsou po celém světě velice oblíbeným koníčkem a zájmem. Na knižním trhu z toho důvodu naleznete opravdu veliké množství různých knih a encyklopedií o zbraních, které si můžete zakoupit a pomocí nichž se můžete dále také vzdělávat. Nemusí se však jednat přímo o zbraně v pravém slova smyslu.

Může se jednat také o zbraně z naší historie, jako jsou například meče, kopí, palcáty, řemdihy a tak podobně. Velikou knihu o zbraních naleznete například v internetovém knižním obchodě knihy.abz.cz. Najdete zde krásnou knihu s názvem Encyklopedie zbraní a zbroje. Jedná se vlastně o velice bohate ilustrovaný slovník, který nám podle abecedy přinese přes jeden tisíc různých hesel a dále také přes 750 krásných ilustrací těchto zbraní.

Zbraně jsou zde zachyceny v jednotlivých druzích a typech, takže zde najdete palné zbraně, ale také zbraně chladné, mezi které patří již výše zmiňované meče, nože, dýky, palcáty a tak podobně. Nenajdete zde však pouze zbraně, ale také různé zbroje a další související pojmy. Najdete zde především zbraně, které se používali na českém území, ale také pár modelů orientálních.

Vložil Technické encyklopedie | Štítek , , , | Zanechat komentář

Encyklopedie koní

Koně jsou nádherná zvířata a dalo by se říct, že jsou také velice oblíbeným koníčkem mnoha lidí. Ať už se o ně starají, jezdí na nich nebo prostě jenom prohlížejí obrázky a tak podobně. Proto také existuje veliké množství různých encyklopedií o koních, které si můžete jakou fanoušek koní zakoupit.

Jednu z takových encyklopedií můžete zakoupit například v interntovém knižním obchodě na stránce knihy.abz.cz. Najdete zde knihu s názvem Encyklopedie Koně, o jejíž napsání se postaral pan Josée Hermsen.

Kniha je nepostradatelná přiručka pro všechny ty, kdo se se zajímá o koně obecně a také samozřejmě o jezdecký sport. Kniha je přehledně rozdělena na několik kapitol, ve kterých jsou hesla řazena encyklopedicky, takže je vše opravdu přehledné a ve chvíli naleznete to, co hledáte.

Jedná se o heslo, jako například “drezura,” “kůň a jeho vlasntnosti,” westernové ježdění” a tak podobně. Základní informace o této knižní encyklopedii:

 • Rok vydání – 2008
 • Nakladatelství – Rebo
 • Úprava – barevná ilustrace
 • Vazba – vázaný
 • Počet stran – 312

Knihu si můžete na této stránce také objednat, avšak v současné době není momentálně bohužel dostupná.

Vložil Encyklopedie zvířat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Encyklopedie automobilů

Automobily, a to jakékoliv, jsou samozřejmě velice oblíbeným a rozsáhlým koníčkem po celém světě, přičemž Česká republika není samozřejmě žádnou výjimkou. Proto by měl určitě každý takový automobilový nadšenec vlastnit nějakou encyklopedii automobilů.

Veliký výběr takových encyklopedií automobilů naleznete například v internetovém nakladatelství Kosmas. Jednou takovou knihou je zde například Encyklopedie automobilů, která nám předatvuje slovenské a české automobily od roku 1815 až do současných dob.

Naleznete zde opravdu stovky různých modelů, přičemž můžeme jmenovat například automobilovou produkci z předválečného a válečného období, dále sportovní, cestovní a závodní vozidla, pouhé prototypy a zapomenutné nedokončené projekty a tak dále. Nalezneme zde také informace o známých konstruktrérech, závdonících a dalších osobnostech z českého a slovenského automobilového průmyslu. Všechny texty jsou samozřejmě doplněny barevnými i černobílými kresbami, fotografie a dobou reklamou. Knihu můžete pořidit za cenu zhruba kolem čtyř set korun.

Dále zde naleznete například Encyklopedii nákladních automobilů, která mapuje slovenské a české užitkové automobily a autobusy, a to již od roku 1898. Knihu má pod place stejný spisovatel, jako předchozí knihu, tedy Marián  Šuman-Hreblay. Knihu můžete pořídit za cenu zhruba kolem 370 korun.

Vložil Technické encyklopedie | Štítek , , , | Zanechat komentář

Encyklopedie letadel

Letadla jsou velice oblíbeným a zajímavým koníčkem, který fascinuje spoustu lidí po celém světě. Proto bylo také vydáno nezměrné množství různých encyklopedií, které nám například ukazují typy dnešních letadel, typy letadel, se kterými se létalo ve světových válkách, letadla aerolinií a tak podobně.

Máme například klasickou Encyklopedii letadel, kterou si můžeme zakoupit například v internetovém knižním obchodě knihy.abc.cz. V této skvelé encyklopedii naleznete opravdu vše, tedy stíhací letadla, bombardéry, bojová letadla, námořní letadla, cvičná letadla, průzkumná letadla, experimentální letadla, vrtulníky, hyroplány, transportní letadla, dopravní letadla a tak dále.

Kniha je samozřejmě krásně ilustrovaná, má 432 stránek a byla vydána roku 1998. Další knihy o letadlech naleznete například v internetovém knižním obchodě na stránkách encyklopedie-knihy.cz. Jednou z takových knih je zde například kniha Aerolinie světa a jejich letadla. Tato kniha je určena především pro příznivce moderních dopravních letounů.

Naleznete zde samozřejmě veliké množství krásných obrázků těchto velikých letadel, dále Vám zde bude ve stručnosti představena historie vybraných a významných leteckých společností a samozřejmě také jejich veliké a rozsáhlé letadlové parky. Knihu můžete  současné době pořídit za cenu zhruba kolem 460 Korun.

Vložil Technické encyklopedie | Štítek , , , | Zanechat komentář

Velká encyklopedie zvířat

Encyklopedií je na knižním trhu opravdu veliké množství. Určitě každý z nás někdy dostal třeba na Vánoce nebo na narozeniny nějakou krásnou encyklopedii a pak si v ní třeba několik týdnů nebo měsíců listoval. Encyklopedie jsou krásné v tom, že vzdělávají opravdu nenásilnou formou.

Například malé dítě, když si v nějaké encyklopedii listuje, tak aniž by chtělo, tak se dozvídá spoustu zajímavých informací, které může později zužitkovat ve škole nebo třeba i v normálním pozdějším životě. Velice oblíbené, zejména mezi dětmi, jsou například encyklopedie zvířat, ve kterých se můžeme dozvědět spoustu zajímavých informací o zvířatech z celého světa.

Jde zde zejména o to, že se dozvíme informace, které bychom se třeba někde jinde nedozvěděli. Nejde tedy o základní informace, které se později dozvíme ve škole, ale o různé zajímavosti, kterými pak třeba právě ve škole můžeme ohromit. Encyklopedií zvířat je na knižním trhu opravdu veliké množství. Jednu takovou naleznete například v interntovém knižním obchodě knihy.abc.cz.

Jedná se o knihu, která je určena jak pro děti, tak také pro dospělé. Seznamuje své čtenáře se zvířecími druhy z celého světa.

Vložil Encyklopedie zvířat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Velká turistická encyklopedie

Spousta lidí velice ráda cestuje a poznává nové krajiny, nová místa zaživá zkrátka nové příhody a obohacuje se o nové zážitky. K pomoci hledání zajímavých míst můžou pomocu například nějaké turistické encyklopedie, kterých je na knižním trhu opravdu veliké množství.

České republika má také veliké množství zajímavých míst, o kterých ani mnoho lidí neví a které stojí za to určitě navštívit. Tyto místa mapuje například knižní kolekce s názvem Velká turistická encyklopedie. Tyto encyklopedie mapují všecjh třináct krajů, které s v České republice nacházejí, přičemž v každém dílu naleznete mnoho zajímavostí, pamětihodností a míst, které stojí za to v daném kraji navštívit.

O vydávání těchto knih se postarali pánové Soukup a David. V současné době na trhu nalezneme díly, jako například:

 • Jihomoravský kraj
 • Středočeský kraj
 • Královehradecký kraj
 • Liberecký kraj
 • Zlínský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Ústecký kraj, a tak dále.

Podívejme se například na díl s názvem Velká turistická encyklopedie – Hlavní město Praha. Kniha nás seznamuje se vším, co činí toto město tak krásným, jedinečným a zvláštním. Nalezneme zde samozřejmě všechny klasické památky jako Pražský hrad, Karlův most a tak podobně, ale i mnoho dalších menších krásných památek, o kterých mnoho lidí nemá ani tušení.

Vložil Odborné encyklopedie | Štítek , , , | Zanechat komentář

Všeobecná školní encyklopedie

Všeobecné školní encyklopedie jsou opavdu výbornou učební pomůckou, především tedy pro žáky základních škol. Rodiče pořizují tyto encyklopedie také svým dětem domů, neboť doufají, že se v nich dozví sami při listování něco nového, co si pak zapamatují a bude jim to nápomocné ve škole a třeba i v životě.

Jednou z takových encyklopedií je například kniha s názvem Všeobecná školni encyklopedie, kterou můžeme pořídit například v internetovém knihkupectví na webové stránce knihkupectví-paseka.cz.

Jedná se o opravdu skvělou encyklopedii, která nám poskytuje  a shrnuje ty nejdůležitější informace z celého světa, ať už se týkají vědních oborů, přírody, vesmíru, historie, geografie, umění a tak podobně. Tématicky je kniha rozdělena do celkově deseti oborů, které by se měli úzce vztahovatk k vúuce škol. Každá kapitola je nějak barevně odlišena, takže všechny informace jsou hned lehce přístupné a také lehce dohledatelné.

Kniha je samozřejmě také doplněna o množství krásných fotografií a obrázků, které jenom podpoří chuť do výuky. Například fotografie deštných lesů, vulkánů, počasí a tak podobně, jsou zde opravdu nádherné a velice zajímavé.

Vložil Encyklopedie pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Česká encyklopedie hub

Houbaření je v dnešní době velice oblíbeným koníčkem. Jde o to, že v normálním životě se na nás odevšad valí jenom samý stres, žijeme ve shonu a máme pořád nějaké starosti. Není nad to, se třeba o víkendu zvednou a vyrazit někam do lesa na houby.

Samozřejmě pouze v období, ve kterém houby rostou a také s podřebnými, alespoň minimálními znalostmi o houbách, abyste se  pak náhodou neopřiotrávili. Houbaření je opravdu skvělá o věc, u které se zrelaxujete a načerpáte síly do nového pracovního týdne. O houbaření bylo samozřejmě napsáno veliké množství knih a vydáno veliké množství různých encyklopedií. Jednou z takových je například kniha s názvem Houby – česká encyklopedie.

V této knize se podíváme na houby z opravdu všech úhlů pohledu. Dozvíme se například o působení hub v lidovém šamanství a léčitelství, dozvíme se zde příznivé účinky některých hub na lidský orgasnismum, jako třeba, že některé houby léčí astma, mohou snižovat hladinu cholesterolu v krvi a dokonce také, že některé houby mohou působit jako afrodiziakum.

Kniha má celkově 488 stran a můžeme ji pořídit za cenu zhruba kolem jednoho tisíce korun, přičemž jako dárek dostaneme také kapesní atlas hub.

 

Vložil Encyklopedie přírody | Štítek , , , | Zanechat komentář

Velká obrazová encyklopedie zeměpisu

Nové kraje, novou kulturu, rád poznává asi každý z nás. Pokud nemáte peníze nebo čas na to, abyste všechny tyto nové kraje mohli projíždět osobně, můžete si jako zlehčení nebo chcete-li přípravu pořídit nějakou krásnou encyklopedii.

Díky nějaké takové encyklopedii za chvilku procestuje pomalu celým světem a už Vás nebude určitě ani mrazet, že je to pouze v knižní podobě.

Zeměpisných encyklopedií naleznete opravdu veliké množství. Pokud si chcete nějaké osobně prohléednou, tak stačí zajít téměř do kteréhokoliv kamenného knihkupectví a tam si vybrat. Jestliže se Vám nikam nechce, tak se můžete podívat také na internetu, kde najdete také opravdu široké množství zeměpisných encyklopedií. Jednu takovou naleznete například na internetové stránce beletrie.eu, která se zabývá internetovým prodejem knih.

Najdete zde knihu s názvem Velká obrazová encyklopedie zeměpisu. Kniha má celkově 496 stran a v současné době ji na této stránce můžete pořídit za krásnou cenu 482 Korun. Naleznete zde opravdu podrobné informace a většině části světa, dále zde najdete přes jeden tisíc krásných fotografií, přes 1500 barevných ilustrací, podrobných map, vlajek a tak podobně.

Vložil Encyklopedie pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář