Kolekce světových encyklopedií

Encyklopedie lidského těla

Lidské tělo je velice zajímavým mechanisme, který studují lidé na celém světě. Proto jsou již dlouhou dobu vydávány četné encyklopedie, které nám mají pomoci porozumět tomuto složitému mechanismu. Tyto encyklopedie bychom modli rozdělit do několika kategorií.

Některé encyklopedie se orientují na celé tělo obecně, některé si zase na druhou vybírají pouze některé části lidského tělo, jako například oči, orgány, srdce a tak podobně. Dále bychom mohli také rozdělit tyto encyklopedie na dětské a encyklopedie pro studentské účely.

V dětských encyklopediích jsou všechny věci popsány spíše jednoduše a tedy koncipované především pro děti, aby mohli vše pochopit. Tedy velké obrázky, velká písmena a tak podobně. Ve studentských je samozřejmě veliké kvantum informací, které musí student zvládnout, aby dosáhl úspěchu u zkoušek.

Ne nadarmo se říká, že zkoušky na medicíně jsou jedny z nějtěžsích vůbec. Člověk se musí naučit v podstatě název každého většího nervu v těle, musí vyjmenovat jeho funkce, latinské názvy a tak podobně.

Takové encyklopedie jsou pak poměrně drahou záležitostí a mohou se pohybovat v řádech i několika tisíc.

Komentáře jsou uzavřeny.