Kolekce světových encyklopedií

Česká encyklopedie hub

Houbaření je v dnešní době velice oblíbeným koníčkem. Jde o to, že v normálním životě se na nás odevšad valí jenom samý stres, žijeme ve shonu a máme pořád nějaké starosti. Není nad to, se třeba o víkendu zvednou a vyrazit někam do lesa na houby.

Samozřejmě pouze v období, ve kterém houby rostou a také s podřebnými, alespoň minimálními znalostmi o houbách, abyste se  pak náhodou neopřiotrávili. Houbaření je opravdu skvělá o věc, u které se zrelaxujete a načerpáte síly do nového pracovního týdne. O houbaření bylo samozřejmě napsáno veliké množství knih a vydáno veliké množství různých encyklopedií. Jednou z takových je například kniha s názvem Houby – česká encyklopedie.

V této knize se podíváme na houby z opravdu všech úhlů pohledu. Dozvíme se například o působení hub v lidovém šamanství a léčitelství, dozvíme se zde příznivé účinky některých hub na lidský orgasnismum, jako třeba, že některé houby léčí astma, mohou snižovat hladinu cholesterolu v krvi a dokonce také, že některé houby mohou působit jako afrodiziakum.

Kniha má celkově 488 stran a můžeme ji pořídit za cenu zhruba kolem jednoho tisíce korun, přičemž jako dárek dostaneme také kapesní atlas hub.

 

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Encyklopedie přírody a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.