Kolekce světových encyklopedií

Obrázková encyklopedie pro nejmenší

Asi každý z nás dostal jako dítě nějakou obrázkovou encyklopedii. V tomto věku se nás totiž rodiče snažili do něčeho uvrtat a alespoň se trochu nenásilnou formou obrázkových encyklopedií vzdělat. Takových obrázkových encykloepdií je samozřejmě obrovské množství a liší se zejména svým zaměřením.

Máme například obrázkové encyklopedie o vesmíru, o přírodě a tak podobně. Velice oblíbené jsou také například obrázkové encyklopedie o zvířetech. Dítě tak pozná ve svém raném věku spoustu zvířat, dozví se spoustu zajímavých informací a jak se říká, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš, tak u takových encyklopedií to platí dvojnásob.

Dítě je opravdu schopné si zapamatovat devadesát procent informací, které může později, za několik roků, využít například ve škole a tak podobně.

Jde v podstatě o to že v takových encyklopediích nenajdete žádné kvanta informací, ale opravdu jen ty nejdůležitější, které byste mohli ve skutečnosti někdy v budoucnu potřebovat. Ceny takových encyklopedií nejsou nijak vysoké, ale stejně jako obyčejná knížka určitě taky nestojí. Většinou se cena pohybuje kolem několika stovek.

Komentáře jsou uzavřeny.